8/13/2014

Waiting on Wednesday (2)

Každo-středeční meme pořádané Breaking the Spine, jde o to uveřejnit knihy, které si chcete přečíst nebo koupit.

Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne – jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice.
Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel. Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl.
Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr.

V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí - šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět – jak ho znají – vedou do záhuby.

Tak Monument 14 už je na mé čekací listině více, než rok a já se k němu stále nemůžu dostat, vždyť to vypadá tak úžasně! Ale bohužel vychází tolik jiných knih a ty, které jsem si chtěla přečíst třeba před půl rokem už jsou téměř zapomenuty, protože přicházím na další a jiné knihy, ach jo, je tak složitý být knihomol.


5 komentářů:

 1. Já tuto knihu mám taky už dýl na seznamu, ale nějak se k ní nemůžu dostat, tak uvidím, kdy na ni dojde řada. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Tuhle knihu jsem četla a byla naprosto skvělá :).

  OdpovědětVymazat
 3. Vidíš a od začátku nového roku je první díl ve výprodeji. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, tak to děkuju za upozornění :)

   Vymazat
  2. Není za co. :)
   A jinak Baronet vyprodává i Dech.

   Vymazat