8/20/2014

Waiting on Wednesday (3)


Meme z dílny Breaking the SpineCas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.

Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Annu chci už dlouho. Když měla vycházet málem jsem si ji hned koupila, ale mamka mi na knihu nechtěla dát peníze a já jsem v té době tolik neměla. Nebo jsem je alespoň nechtěla utrácet za knížku, protože jsem věděla, že má několik lidí z rodiny za chvíli narozeniny a tak jsem se na knihu vykašlala. Ale stejně si Annu chci pořád hrozně moc přečíst! 

1 komentář:

  1. Taky mě docela lákala, ale nestíhám jí zařadit do seznamu.
    Ještě jsem ti chtěla říct, že jsem tě nominovala do TAG: Liebster Blog Awards, takže jen kdyby jsi se náhodou nudila.... :)

    OdpovědětVymazat